Orel

Praegune kiriku orel on teadaolevalt järjekorras kolmas. Vanim orel (Johann Andreas Stein, 1813), mis 19. sajandi teisest poolest asub Virumaal Käsmu kirkus, võib sisaldada Baltimaade vanimaid oreliosi.

Enne Teist maailmasõda oli kirikus kasutusel Carl Tantoni ehitatud orel (arvatavasti 19. sajandi keskpaik), mis 1940. aastatel tassiti laiali. Orelivilesid kasutati mitmete teiste orelite juures, sh sõjas purustatud “Estonia” teatri oreli taastamisel.

Praegusel ajal kirikus olev orel (pildil) on valmistatud 1950. aastatel Rootsis firmas Åckermann & Lund.

Oreli kinkis kirikule 2000. aastal Stockholmi Täby kogudus, remonti rahastasid Stockholmi piiskopkond ja Huddinge Kirikukogukond.

Remondi käigus, mida teostas Eesti firma Kriisa Oreliehitus, lisati orelile Trompet 8. Orelit on kasutatud mitmete kontserdite salvestusel.

Tehnilised andmed: Orel on mehhaaniline, 2 manuaali ja 21 registriga.

Oreli dispositsioon:

I ManuaalII ManuaalPedaal